"Biz Azərbaycanla münaqişəyə 2026-cı il seçkiləri, yekun sülh müqaviləsinin imzalanması və təsdiqlənməsi ilə son qoymalıyıq. Mən qələbəmizə əminəm”.
O qeyd edib ki, Ermənistanda bu il keçiriləcək parlament seçkiləri Azərbaycanla sülh prosesində yeni bir fəsil açacaq. Onun sözlərinə görə, Cənubi Qafqazda sülh məsələsi məhz Ermənistanda qarşıdan gələn parlament seçkilərində həll olunacaq.
O bildirib ki, ölkədəki siyasi qüvvələr iki qrupa bölünür: sülh partiyası və "qlobal moderatorlardan" asılılığı müdafiə edən müharibə partiyası.
Spiker həmçinin Ermənistanda 102-ci Rusiya hərbi bazasının mövcudluğunu müzakirə etməyi məqsədəuyğun hesab etmədiyini də qeyd edib: "Rusiyalı həmkarlarımızdan hava limanını və Ermənistan-Azərbaycan sərhədini müdafiə etdikləri bir neçə yeri tərk etmələrini xahiş etməyi məqsədəuyğun hesab etdik. Uyğun hesab etdiyimiz anda bunu da müzakirə etməyə başlayacağıq. Lakin hazırda biz bunu müzakirə etmirik".